Tuesday, September 21

बागलुङमा ठूलो आगलागी : उद्योगधनीलाई हृ’दयघा’त, स्थानीय बे’हो’स !

April 11, 2021 170

बागलुङ : सदरमुकामस्थित बागलुङ नगरपालिका वडा नं. ३ को सिर्जना फर्निचर उद्योगमा आगलागी हुँदा लाखौंको क्ष’ति भएको छ।

शनिबार राती २ बजे अचानक आगो लागेपछि बागलुङ, पर्वत र म्याग्दीका तीनवटा दमकलले आगो नि’भाइरहेका छन्। आगो नि’य’न्त्रणमा लिने प्रयास भैरहेको प्रहरी उपरीक्षक कृष्णबहादुर पल्ली मगरले बताए।

आगो नि’भाउन नेपाली सेना, सशस्त्र र जनपथ प्रहरी तथा बागलुङ, बेनी र कुश्मा नगरपालिकाका कर्मचारी तथा प्राविधिकहरू खटिएका छन्। ‘राती अ’चानक आगोको ल’प्का देखिएपछि नजिकैका महिलाहरू क’राउन थाले, त्यसपछि मात्रै सबै मिलेर नि’भाउने प्रयास गर्‍यौं, केही

लागेन,’ स्थानीय मञ्जुल शाक्यले भने, ‘आगोले वरिपरिका घरपरिवारले समेत सा’मान सारेका छन्।’ तत्काल दमकल खोजी गरेर नि’यन्त्रण प्रयास भएको र प्रहरीको एउटा दमकलबाट संभव नदेखेपछि अन्यत्रका दमकल पनि मगाइएको उनले बताए।

फर्निचर उद्योगका संचालक विराट बोहोरालाई हृ’द’याघा’त भएको छ। उनलाई धौलागिरी अस्पतालमा पुर्‍याएर उपचार गरिएको छ। उक्त घ’टना देखेर अन्य छिमेकी समेत बे’हो’स भएका थिए। ‘अहिलेसम्म यस्तो ठूलो आगलागी देखिएको थिएन,’ स्थानीय मनिषा शर्माले भनिन्, ‘सबै मिलेर समयमा खवर नगरेको भए नजिकका घरहरू पनि ध्व’स्त हुने थिए।’

साँघुरो गल्लीका कारण आगलागी नि’यन्त्रणका दमकल ल्याइँदा विद्युत, टेलिफोन लगायतका तार समेत चुँडिएका छन्। बानपा-३ का अधिकांश स्थानमा अहिले पनि विद्युत सेवा अवरुद्ध छ।[email protected]abar.com

 

प्रतिकृया दिनुहोस्